joi, 11 septembrie, 2025

UniCredit Leasing anunță noul parteneriat strategic de finanțare cu BYD pentru a susține mobilitatea electrică în România

Evenimente Club Antreprenor

Mircea Fica
Mircea Ficahttps://www.clubantreprenor.ro/
Fondator Revista Club Antreprenor & clubantreprenor.ro

UniCredit Leasing, liderul pieței de leasing financiar din România, anunță cu entuziasm că urmează să încheie un nou parteneriat strategic cu BYD – lider mondial în producția de vehicule cu propulsie alternativă.

Acest parteneriat marchează un pas important și vine ca parte a angajamentului ambelor companii de a accelera tranziția către o mobilitate sustenabilă și eficientă, oferind soluții de finanțare accesibile pentru clienții care doresc să conducă mașini electrice sau hibride.

„Suntem încântați să anunțăm că UniCredit Leasing a fost selectat ca partener oficial de finanțare în România pentru  BYD, un nume de referință în domeniul său. Acest parteneriat ne va permite să oferim clienților noștri acces rapid și convenabil la unele dintre cele mai avansate modele electrice de pe piață, cu opțiuni flexibile de finanțare și beneficii extinse,” a declarat Roxana Bujor, CEO UniCredit Leasing.

Stella Li, Executive Vice President al BYD, a adăugat: „Prin această colaborare cu UniCredit Leasing, ne propunem să eliminăm barierele financiare pentru clienții interesați de tehnologia electrică, susținând tranziția către un viitor mai curat.”

Parteneriatul vine într-un moment în care cererea pentru vehicule electrice și hibride în România este în continuă creștere, susținută de programe guvernamentale precum Rabla Plus și de interesul tot mai mare pentru soluții ecologice de transport.

Pentru mai multe informații despre oferte și condiții de finanțare, urmăriți www.unicreditleasing.ro

Despre UniCredit Leasing Corporation IFN S.A. 

UniCredit Leasing Corporation IFN S.A., instituţie financiară nebancară având ca obiect principal de activitate leasingul financiar, face parte din grupul financiar UniCredit România, alături de UniCredit Bank S.A şi UniCredit Consumer Financing IFN S.A, împreună oferind beneficiarilor lor o gamă completă de produse şi servicii financiare și alte servicii auxiliare. Pe lângă entitățile menționate anterior, grupul UniCredit este prezent în România și prin următoarele entități nefinanciare: UniCredit Leasing Fleet Management S.R.L., care furnizează servicii de leasing operaţional, şi UniCredit Insurance Broker S.R.L., care deservește zona de servicii de intermediere în asigurări.    

Urmărește-ne:
- 23 septembrie 2025: Gala Club Antreprenor (Gala aniversară, 5 ani de la apariția revistei) -Inscrie-te ACUM - Gala Club Antreprenor 23, Ediție Aniversară, 5 ani Revista CA

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Gala Club Antreprenor – ediția a XXIII-a - Înscrie-te acum! - Bilete online -Gala Club Antreprenor Ediție Aniversară 5 ani de la lansarea revistei Club Antreprenor
- Advertisement -Transavia SA Fragedo

Ultimele Știri

România intră pe scena mondială a logisticii prin participarea Anei-Maria Saraholu la Young Logistics Professionals Award

De peste două decenii, FIATA și TT Club deschid drumul tinerelor generații de profesioniști printr-o competiție de elită. Fostul...
- Advertisement -TermeneRO Informații firme Verifică asociații și administratorii oricărei companii
- Advertisement -Ziarul Pozitiv RO
- Advertisement -Abonament anual 12 luni la Club Antreprenor și Ziarul Pozitiv
- Advertisement -Evenimente business afaceri 2025 Club Antreprenor și Ziarul Pozitiv
- Advertisement -oferta publicare articole copywriting content marketing online SEO Club Antreprenor Ziarul Pozitiv

Mai multe articole ca acesta

- Înscrie-te ACUM - Gala Club Antreprenor 23, Ediție Aniversară, 5 ani Revista CA -Gala Club Antreprenor 23, Ediție Aniversară, 5 ani Revista CA