Lidl România inaugurează pe 23 iunie două magazine, unul în București și unul în Bucov, județul Prahova. Odată cu deschiderea acestor două magazine, s-au creat peste 40 de noi locuri de muncă.
Noul magazin Lidl din București se află pe Strada Intrarea Godeni, Nr. 6-8, iar cel din Bucov este situat pe Strada Tineretului, Nr. 2. Fiecare dintre cele două unități are o suprafață de vânzare de peste 1.300 m². De asemenea, unitatea Lidl din București dispune de peste 95 locuri de parcare, în timp ce magazinul Lidl din Bucov are peste 130 de locuri de parcare. Odată cu inaugurarea celor două magazine Lidl, au fost create peste 40 de noi locuri de muncă.
Evenimente - Club Antreprenor și Ziarul Pozitiv:
23 septembrie 2025: Gala Club Antreprenor (Gala aniversară, 5 ani de la apariția revistei)
30 septembrie 2025: Next Generation Business Finanțări; Digitalizare; Fiscalitate.
3 octombrie 2025: Pilonii de dezvoltare ai județului Cluj – mediul de afaceri, autoritățile locale, sistemul universitar și învățământul profesional dual
16 octombrie 2024: Forumul de management și reciclare a deșeurilor – Ediția a V-a
Vezi toate Evenimentele 2024-2025 organizate de CA & ZP
Orarul de funcționare al unității din București va fi următorul: între 7:00 și 22:00, de luni până sâmbătă, iar duminică, între 8:00 și 21:00. În Bucov, magazinul Lidl va funcționa între 7:00 și 22:00, de luni până sâmbătă, iar duminică, între 07:30 și 21:00.
Prin utilizarea unor tehnologii avansate din domeniul construcțiilor şi în conformitate cu normele de protecție a mediului, noile magazine Lidl din București și Bucov dispun de soluții și tehnologii moderne, care asigură standarde înalte de eficiență energetică. Printre acestea se numără sistemul de iluminat LED, cu senzor de prezență și sistemele de recuperare a căldurii integrate în instalațiile de climatizare.